< Powrót do bloga

Przedsiębiorco zrób to sam cz. 3 – skuteczna windykacjaSkuteczna windykacja to działanie dość pracochłonne, a tym samym kosztowne. Agencja detektywistyczna posiada szeroki wachlarz środków, którymi może doprowadzić do pomyślnego dla wierzyciela odzyskania należności. Najbardziej popularne narzędzia to operacyjne działania terenowe polegające na obserwacji, ujawnianiu majątku, ustalaniu źródeł dochodu dłużnika czy osobiste negocjacje mające na celu zachęcenie do uregulowania długu. Działania te jednak stają się opłacalne w przypadku należności opiewających przynajmniej na kwotę 20 000 PLN.

Jednak zarówno w przypadku kwot przekraczających ten limit, jak i w przypadku kwot mniejszych, także sam przedsiębiorca nie pozostaje bezradny. Wiele działań może bowiem wykonać we własnym zakresie i własnymi zasobami bez korzystania z pomocy prywatnego detektywa. I czasem są to działania nie mniej skuteczne niż te, które w danej sprawie w początkowych etapie działania może podjąć biuro detektywistyczne.

Co zatem może zrobić prywatne przedsiębiorstwo, aby samodzielnie, bez pomocy agencji detektywistycznej, zwiększyć szansę na odzyskanie długu:

  • odpowiednio często kontaktować się z dłużnikiem;
  • dodać dłużnika do bazy długów;
  • poinformować potencjalnych kontrahentów dłużnika o jego problemach z obsługą zadłużenia;
  • wezwać dłużnika do zapłaty za pośrednictwem mediów;
  • złożyć pozew sądowy;
  • osobiście odwiedzać siedzibę dłużnika celem zachęcenia do spłaty zadłużenia;
  • przeanalizować sytuację ekonomiczną dłużnika;

Agencja Detektywistyczna Detektyw oferuje wsparcie merytoryczne firmom zainteresowanym samodzielną windykacją swoich należności. Takie wsparcie w formie dwugodzinnych konsultacji kosztuje 500 PLN netto i polega na przekazaniu wiedzy na temat skutecznego odzyskiwania należności w obrocie gospodarczym oraz zaprojektowaniu wewnętrznych procedur dostosowanych do specyfiki danej firmy. Firmom, które skorzystały z tej usługi oferujemy następnie konsultacje w modelu „detektyw online”, których celem jest pomoc przedsiębiorcom w konkretnych przypadkach.

< Powrót do bloga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *