< Powrót do bloga

Sprawa dla detektywa – porwania rodzicielskiePorwanie rodzicielskie to ostatnimi czasy coraz częściej spotykane zjawisko. Na dodatek nabierają one zwykle dość dużego medialnego rozgłosu, który czasem ma służyć odnalezieniu dziecka, a czasem niestety reklamie usług detektywistycznych.

O porwaniu rodzicielskim mówimy w przypadku, gdy jedno z rodziców przetrzymuje lub ukrywa dziecko bez wiedzy drugiego opiekuna. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, należy niezwłocznie podjąć odpowiednie działania ukierunkowane przede wszystkim na ustalenie miejsca pobytu dziecka oraz na zapewnienie mu bezpieczeństwa. Wszystkie inne sprawy, w tym będące zwykle przyczyną porwania rodzicielskiego spory pomiędzy rodzicami, powinny zejść na plan dalszy.

Kiedy najczęściej dochodzi do porwania rodzicielskiego?

Rozstania małżonków nie zawsze są polubowne. Bywa, że związek kończy się burzliwie, w atmosferze oskarżeń, złośliwości i chęci zemsty za doznane krzywdy. Jeśli para posiadała dzieci to atmosfera nie tylko bywa  jeszcze bardziej gorąca, ale zarazem pojawiają się niewinne ofiary nieporozumień pomiędzy dorosłymi.

Podczas rozwodu sąd rodzinny ustala miejsce pobytu dziecka, bywa też że ogranicza jednemu z rodziców władzę rodzicielską. Niestety nie zawsze strony zgadzają się z wydanym orzeczeniem. Często bywa tak, iż osoba z ograniczonymi prawami uprowadza dziecko. Dzieje się tak dlatego, że boi się utraty kontaktów lub działa pod wpływem impulsu. Zdarzają się też przypadki, gdy to strona z pełną władzą rodzicielską dokonuje porwania chcąc jeszcze bardziej odciąć drugiego rodzica od kontaktu.

Co robić w sytuacji porwania rodzicielskiego?

Jeśli jakiekolwiek próby nawiązania kontaktów z partnerem, bądź dzieckiem pozostają bez odpowiedzi, to należy niezwłocznie powiadomić Policję. Organ ten ma obowiązek od razu przyjąć zgłoszenie i podjąć odpowiednie kroki mające na celu zapewnić bezpieczeństwo dziecku.

Aby jednak znacznie zwiększyć szansę odnalezienia potomka, warto skorzystać z usług prywatnego detektywa. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest natychmiastowe konkretne działanie i stały bezpośredni kontakt z prywatnym śledczym. Można mieć też pewność, że sprawa ta nie zniknie w gąszczu innych równie pilnych realizowanych przez Policję. Dodatkowo ze względu na towarzyszący tego typu sprawom rozgłos medialny, można liczyć na dodatkową motywację biura detektywistycznego do skutecznego działania.

Agencja Detektywistyczna Detektyw oferuje kompleksową pomoc w takich nagłych sytuacjach. Nasi detektywi są odpowiednio przeszkoleni w kwestiach związanych z porwaniami rodzicielskimi i potrafią zachować się adekwatnie do danej sytuacji środki ostrożności mające na celu zapewnienie uprowadzonemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. Dlatego w przypadku utraty kontaktu z dzieckiem, zachęcamy do niezwłocznego kontaktu z detektywami z naszego biura detektywistycznego.

< Powrót do bloga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *