Informatyka śledcza

Eksperci Agencji Detektywistycznej Detektyw realizują czynności z zakresu informatyki śledczej dla klientów biznesowych oraz indywidualnych obejmujące między innymi:

  • ujawnianie i usuwanie oprogramowania szpiegowskiego;
  • dokumentowanie nieuprawnionego dostępu do zbioru danych i ich kradzieży;
  • wyświetlanie oszustw cyfrowych na szkodę firm i osób prywatnych;
  • dochodzenia w sprawie mobbingu i stalkingu w świecie wirtualnym;

Nie jest sztuką jedynie zneutralizować lub usunąć zdiagnozowane zagrożenie. Zdecydowanie bardziej uzasadnione i opłacalne może być podjęcie zaawansowanych czynności, dlatego w przypadku ujawnienia nadużyć o charakterze informatycznym lub cyfrowym, proponujemy Klientom:

  • dochodzenie mające ujawnić sprawcę czynu,
  • profesjonalne szacowanie strat związanych z naruszeniem prywatności;

Ujawnienie sprawcy może otworzyć drogę do dochodzenia zadośćuczynienia za szkody na drodze sądowej. Zaś oszacowanie strat może umożliwić poszkodowanemu działanie ukierunkowane na likwidację zagrożenia spowodowanego naruszeniem prywatności. Może też dać mu szansę uchronić się przed pewnymi lub wszystkimi tego konsekwencjami (biznesowymi, prawnymi lub wizerunkowymi).

Nasze biuro detektywistyczne współpracuje także z laboratorium zajmującym się odzyskiwaniem danych z uszkodzonych lub zniszczonych nośników.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi naszymi usługami detektywistycznymi, które mogą być uzupełnieniem czynności z zakresu informatyki śledczej.