Poszukiwania genealogiczne i detektywistyka genealogiczna

Czasem w poszukiwaniu informacji trzeba sięgnąć do czasów, gdzie nie tylko nie istniał internet, ale językami obowiązującymi na obszarze dzisiejszej Polski był niemiecki i rosyjski. Dla nas to jednak nie jest problem, bo wśród naszych detektywów są osoby, które potrafią korzystać ze starych archiwów nie tylko z celach służbowych.

Dlatego odtworzenie drzewa genealogicznego na podstawie odszukanych wcześniej przez nas materiałów źródłowych nie stanowi problemu. Bardzo dobrze poruszamy się po archiwach państwowych oraz kościelnych. Znamy specyfikę zasobów genealogicznych poszczególnych części naszego kraju i doskonale potrafimy odnaleźć się w gąszczu procedur strojących czasem na drodze do ważnego dokumentu. Nasi detektywi o zacięciu genealogicznym pozyskają kopie poszukiwanych dokumentów, przetłumaczą je (niemiecki gotyk, rosyjskie pisma urzędowe i łacina kościelna to nie jest żaden problem) i odpowiednio zinterpretują w oparciu o własną lub pozyskaną widzę genealogiczną.

Nasze biuro detektywistyczne w zakresie detektywistyki genealogicznej oferuje:

  • poszukiwania genealogiczne;
  • wywody przodków oraz doskonale udokumentowane drzewa genealogiczne;
  • analizę powiązań rodzinnych pomiędzy wskazanymi osobami;
  • poszukiwania informacji o konkretnych osobach zmarłych 70 lat temu lub wcześniej (miejsce zamieszkania, ustalenia majątkowe, spory sądowe);
  • tłumaczenia dokumentów metrykalnych i urzędowych z języka niemieckiego, rosyjskiego i łaciny na język polski;

Bliższe informacje na temat detektywistyki genealogicznej można uzyskać mailowo genealogia@agencjadetektywistyczna.com.pl.