Usługi detektywistyczne

Spis treści

 1. Usługi detektywistyczne
 2. Wykaz prowadzonych przez detektywa spraw
 3. Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego detektywa
 4. Jakich usług nie świadczy prywatny detektyw
 5. Nasze usługi detektywistyczne
 6. Usługi detektywistyczne dla osób prywatnych
 7. Usługi detektywistyczne dla firm
 8. Pozostałe usługi detektywistyczne

Profesjonalne usługi detektywistyczne

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele agencji detektywistycznych świadczących szeroki zakres usług detektywistycznych. Bogata oferta proponowanych usług nie ułatwia Klientowi zadania a wybór odpowiedniej agencji również nie jest sprawą prostą. Wszystko dlatego, że istnieje też druga strona medalu – prosta droga do uzyskania licencji sprawia, że wielu detektywów to osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia i obycia w tym wymagającym zawodzie. Chyba nietrudno się domyśleć, że współpraca z niewprawionym adeptem sztuki detektywistycznej może być nieco ryzykowna i niestety zakończyć się niepowodzeniem. Jesteśmy oczywiście za tym, by młodzi detektywi zdobywali doświadczenie od razu po nabyciu licencji. Jednak najbardziej efektywnie i najszybciej dojdzie do tego pod czujnym okiem „starszych” kolegów po fachu. 

Praca prywatnego detektywa uregulowana jest ustawą o usługach detektywistycznych. Opisuje ona w sposób szczegółowy, jakimi sprawami zajmują się prywatni detektywi. Tak naprawdę wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi przetwarzanie danych osobowych bez zgody osób, których te dane dotyczą, tam zaczynają się usługi detektywistyczne. Trzeba jednak pamiętać, że dane te mogą być przetwarzane wyłącznie w zakresie realizowanej usługi detektywistycznej. 

Wykaz prowadzonych przez detektywa spraw

Wykaz spraw zawartych w ustawie nie jest katalogiem zamkniętym – prywatny detektyw może się podjąć tak naprawdę każdego zlecenia, które nie jest sprzeczne z przepisami obowiązującego prawa. Zatem można się zwrócić do nas z każdą sprawą a my po zapoznaniu się ze szczegółami poinformujemy,  jakie mamy możliwości działania i w jakim zakresie. 

Pierwszą i najważniejszą kwestią o jakiej należy pamiętać, jest podpisanie umowy. Nie ma znaczenia, jakie usługi chce zlecić Klient – każdy detektyw powinien sporządzić umowę o świadczenie usług detektywistycznych. Jest to obowiązek wynikający z ustawy a jednocześnie zapewniający poczucie bezpieczeństwa każdej ze stron. Realizowanie zleceń bez zawartej umowy to łamanie prawa. Detektyw naraża na konsekwencje nie tylko siebie, ale również Klienta. 

Z uwagi na nasze możliwości i szerokie spektrum prowadzonych spraw, do naszej agencji trafiają nie tylko osoby prywatne, poszukujące pomocy np. w sprawach rodzinnych, ale też przedsiębiorcy, próbujący jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo swoich firm, pod każdym względem. 

Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego detektywa?

Tak naprawdę w każdej trudnej sytuacji i z każdym nurtującym problemem można zwrócić się do nas po pomoc. Nasza agencja detektywistyczna zatrudnia licencjonowanych detektywów w tym byłych pracowników służb specjalnych, czy funkcjonariuszy policji i wojska. W naszym zespole działa też wielu specjalistów różnych dziedzin, jak prawo, informatyka, ekonomia a nawet psychologia. Między innymi dlatego usługi detektywistyczne świadczymy na bardzo wysokim poziomie.  Nasi klienci mogą bez obaw powierzyć nam także te szczególnie trudne i najbardziej skomplikowane sprawy.

Kiedy mówimy o usługach detektywistycznych, trzeba wspomnieć o białym wywiadzie, czyli zdobywaniu informacji ze źródeł jawnych a także ogólnie dostępnych. Brzmi, jak coś banalnie prostego – coś, co może zrobić każda osoba – prawda? Jednak w praktyce niewiele osób ma odpowiednią wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Po pierwsze: nie każdą dostępną informację można odnaleźć w prosty sposób. Po drugie: nie każda zdobyta informacja okaże się prawdziwa. I tutaj zaczyna się cała zabawa. Biały wywiad to tak naprawdę dopiero początek i ułamek pracy prywatnego detektywa. Zgromadzone informacje musimy dokładnie zweryfikować, by wyodrębnić jedynie te rzetelne i autentyczne. Podejmujemy także dodatkowe czynności, takie jak np. obserwacja osób i miejsc, do których nie każdy ma uprawnienia. Biały wywiad jest bardzo ważny w naszej pracy, ponieważ w oczywisty sposób może naprowadzić nas na nowe tropy w sprawie i ukierunkować nasze kolejne działania.  

Jakich usług nie może świadczyć prywatny detektyw?

Istnieje katalog spraw, którymi nie zajmie się żaden szanujący się prywatny detektyw. Z jakich usług nie skorzystamy więc u profesjonalisty z prawdziwego zdarzenia? Zawodowiec nie pozwoli sobie przede wszystkim na łamanie prawa. Nie przekroczy też granic przyzwoitości i zasad ogólnie przyjętych dobrych obyczajów. 

Detektyw nie ma uprawnień by wejść na teren prywatny w trakcie wykonywania zlecenia. Takie działanie jest po prostu włamaniem i grozi za nie taka sama odpowiedzialność karna, jak każdej innej osobie. Podobnie jest w przypadku prób uzyskania informacji znajdujących się w pamięci komputera innych osób. Nawet jeśli chcemy zdobyć informacje, które mogły by hipotetycznie być przydatne w trakcie prowadzonego postępowania karnego. Żadna zdobyta w taki sposób informacja nie będzie mogła posłużyć jako materiał dowodowy a dodatkowo naraża Klienta na odpowiedzialność karną. Każda próba hakowania komputera to przestępstwo i żaden szanujący się detektyw nie pozwoli sobie na takie działania. 

Jeśli jesteśmy już przy zdobywaniu informacji, to należy wspomnieć, że prywatny detektyw nie może legalnie pozyskiwać ich z systemów i baz danych, dostępnych wyłącznie dla policji i inych organów i służb. Dlatego zdobywanie przez detektywa danych z rejestrów typu PESEL, czy Krajowy System Informacyjny Policji (KSIP) itd., przy pomocy np. znajomych funkcjonariuszy służb, albo zdobywanie danych objętych tajemnicą bankową, do których detektyw nie ma dostępu – to działania narażone na dotkliwe konsekwencje karne. 

Zapewne w tym momencie rozczarujemy wiele osób, ale montowanie podsłuchów, czy nadajników GPS przez detektywów to także działania sprzeczne z prawem. Realizowanie takich zleceń przez prywatnego detektywa nie wchodzi w grę. Są jednak pewne wyjątki w tej kwestii. Detektyw ma możliwość zamontowania nadajnika GPS w pojeździe będącym własnością Klienta, jeśli ten wyrazi na to pisemną zgodę. Co natomiast tyczy się podsłuchów, prywatny detektyw może służyć radą Klientowi w doborze i montażu sprzętu, jednak ostatecznie klient sam dokonuje zakupu i tylko on odpowiada za zdobyty w ten sposób materiał.

Nasze usługi detektywistyczne

Każdy problem można rozwiązać, postępując zgodnie z przepisami prawa. Spektrum spraw, jakimi zajmują się prywatni detektywi jest naprawdę szerokie i daje ogromne pole do popisu. Nie ma więc potrzeby uciekać się do nielegalnych metod działania. Wystarczy jedynie skorzystać z pomocy rzetelnej agencji detektywistycznej. Nasza z pewnością wpisuje się w ten kanon o czym świadczą wysoka skuteczność działania i zadowolenie naszych klientów.

Prywatni detektywi z naszych zespołów operacyjnych realizują pełen zakres usług detektywistycznych dla osób prywatnych oraz firm na terenie całego kraju. Podejmiemy każdą sprawę, która nosi choćby minimalne szanse na udaną jej realizację. W przypadku braku szans na pozytywne zakończenie działania Zleceniodawca jest natychmiast o tym informowany.  Nasze atuty:

 1. Szybkość działania i modułowa budowa zespołów wsparcia
 2. Profesjonalne podejście do każdej sprawy
 3. Wysokie kompetencje i skuteczność
 4. Szerokie kontakty przyspieszające realizacje spraw
 5. Nowoczesna baza i zaplecze logistyczno-sprzętowe
 6. Doświadczenie wyniesione ze służb mundurowych
 7. Brak ograniczeń w zakresie wielkości i lokalizacji spraw

Usługi detektywistyczne dla osób prywatnych

nowoczesne-uslugi-detektywistyczne-dla-osob-prywatnych-nr1

Osobom prywatnym Agencja Detektywistyczna pomaga w następujących kwestiach:

Usługi detektywistyczne dla firm

nowoczesne-uslugi-detektywistyczne-dla-firm-nr1

Nasze biuro detektywistyczne pomaga małym, średnim oraz dużym firmom w takich obszarach:

Większość powyższych usług może być realizowana przez nasze biuro detektywistyczne w ramach modelu detektyw online. Zapraszamy do zapoznania się z tą formą komunikacji z naszą firmą.

Pozostałe usługi detektywistyczne

Agencja Detektywistyczna Detektyw podejmuje się także finalizacji spraw rozpoczętych przez inne biura detektywistyczne. Instrukcja postępowania dla Klientów innych detektywów niezadowolonych z postępu ich sprawy lub wysokości rachunku, znajduje się pod tym linkiem.

Świadczymy także usługi pośrednio związane z branżą detektywistyczną:

Zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami detektywistycznymi w Gdańsku, Gdyni, Tczewie, Słupsku, Koszalinie, Elblągu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu.

ZADZWOŃ: 663 432 777