Poszukiwania genealogiczne

Poszukiwania genealogiczne i detektywistyka genealogiczna

Czasem w poszukiwaniu informacji trzeba sięgnąć do czasów, gdzie nie tylko nie istniał internet, ale językami obowiązującymi na obszarze dzisiejszej Polski był niemiecki i rosyjski. Dla nas to jednak nie jest problem, bo wśród naszych detektywów są osoby, które potrafią korzystać ze starych archiwów nie tylko z celach służbowych.

Główne zadania detektywa genealogicznego:

 1. Detektyw genealogiczny przeprowadza dogłębne badania, analizując akta cywilne, księgi metrykalne, spisy ludności, archiwa kościelne oraz inne dokumenty historyczne, które mogą zawierać informacje o rodzinach i przodkach klienta.
 2. Często w rodzinach przekazywane są legendy i opowieści o przodkach. Detektyw genealogiczny analizuje te informacje i próbuje zweryfikować ich prawdziwość, poszukując potwierdzających je dowodów.
 3. W dzisiejszych czasach dostęp do internetu oraz zaawansowane bazy danych genealogicznych pozwala na skuteczniejsze badanie rodowodów. Detektyw korzysta z różnorodnych źródeł online, by zdobyć cenne informacje.
 4. Czasami, detektyw musi sięgnąć do archiwów i dokumentów, które są niedostępne online. W takich przypadkach, fizyczne odwiedzenie archiwów czy instytucji historycznych jest niezbędne.
 5. Detektyw genealogiczny dba o rzetelność zebranych informacji, starając się potwierdzić je za pomocą różnych, niezależnych źródeł. To gwarantuje dokładność i wiarygodność zebranych danych.
 6. Na podstawie zebranych informacji detektyw tworzy drzewo genealogiczne, przedstawiające połączenia pomiędzy różnymi pokoleniami przodków klienta.

poszukiwanie-genealogiczne-przodkow-detektyw

Poszukiwania genealogiczne

Dlatego odtworzenie drzewa genealogicznego na podstawie odszukanych wcześniej przez nas materiałów źródłowych nie stanowi problemu. Bardzo dobrze poruszamy się po archiwach państwowych oraz kościelnych. Znamy specyfikę zasobów genealogicznych poszczególnych części naszego kraju i doskonale potrafimy odnaleźć się w gąszczu procedur strojących czasem na drodze do ważnego dokumentu. Nasi prywatni detektywi o zacięciu genealogicznym pozyskają kopie poszukiwanych dokumentów, przetłumaczą je (niemiecki gotyk, rosyjskie pisma urzędowe i łacina kościelna to nie jest żaden problem) i odpowiednio zinterpretują w oparciu o własną lub pozyskaną widzę genealogiczną.

Nasze biuro detektywistyczne w zakresie detektywistyki genealogicznej oferuje:

 • poszukiwania genealogiczne;
 • wywody przodków oraz doskonale udokumentowane drzewa genealogiczne;
 • analizę powiązań rodzinnych pomiędzy wskazanymi osobami;
 • poszukiwania informacji o konkretnych osobach zmarłych 70 lat temu lub wcześniej (miejsce zamieszkania, ustalenia majątkowe, spory sądowe);
 • tłumaczenia dokumentów metrykalnych i urzędowych z języka niemieckiego, rosyjskiego i łaciny na język polski;

Zapewniamy profesjonalne usługi detektywistyczne! Jeżeli potrzebujesz pomocy w poszukiwaniach genealogicznych zadzwoń do naszego biura nr: 663 432 777.