Czy istnieją biura detektywistyczne mające 100% skuteczności

Przeglądając strony internetowe biur detektywistycznych można nie tylko odnieść wrażenie, że każde biuro jest najlepsze i najskuteczniejsze, ale na dodatek znaczna część z nich może się pochwalić 100% skutecznością. No cóż, my nie możemy się taką skutecznością pochwalić.

Możemy wprawdzie śmiało powiedzieć, że staramy się pomóc każdemu Klientowi. Na pewno możemy stwierdzić, że każdy nasz prywatny detektyw realnie ocenia szanse pomyślnego rozwiązania sprawy Zleceniodawcy i otwarcie go o tym informuje. W końcu możemy zapewnić, że nasi pracownicy prowadzą transparentną politykę informacyjną wobec Klientów informując ich na bieżąco o postępach zlecenia i bieżącej wysokości rachunku. Ale nie mamy żadnych danych aby stwierdzić, że Agencja Detektywistyczna jest najskuteczniejszym biurem detektywistycznym na polskim rynku. Mało tego, w około 30%, mimo wysiłku naszych prywatnych detektywów, nie udaje nam się Klientom pomóc.

Dlaczego nie zawsze da się pomóc?

Co jest zatem powodem, że nie każdemu uda się pomóc? W naszym odczuciu najczęściej są to fizyczne bariery. Nie możemy wskazać Klientowi majątku jego dłużnika, jeśli ten majątku nie posiada. Nie jesteśmy w stanie udowodnić zdrady, jeśli figurant z jakiegoś powodu zaprzestał spotkań z kochanką. Nie udowodnimy istnienia oprogramowania szpiegowskiego na telefonie komórkowym, jeśli tam tego programu naprawdę nie ma.

Drugim powodem, dla którego nie zawsze udaje się nam pomóc Klientowi jest bariera środków. Wynika ona zwykle z ograniczonych możliwości finansowych Klienta, a tym samym niedostatecznych możliwości operacyjnych naszej agencji detektywistycznej. Nie jesteśmy bowiem w stanie odszukać człowieka przebywającego poza granicami Polski, jeśli Klient nie dysponuje nawet budżetem wystarczającym nawet na pokrycie przelotu, a czynności możliwe do podjęcia zdalnie już zostały zrealizowane. Nie możemy też udowodnić niewierności w ciągu jednego dnia obserwacji, szczególnie gdy akurat w tym dniu figurant zachorował na grypę żołądkową i pozostał w domu pod czułą opieką swojej partnerski.

Trzecim z najczęściej spotykanych powodów, z których nie zawsze możemy pomyślnie zrealizować zlecenie detektywistyczne, są błędne dane (lub założenia) przekazane przez Klienta naszemu detektywowi podczas wywiadu wstępnego. I mimo, że zawsze takie informacje i tezy staramy się weryfikować, to nie w każdym przypadku uda się wykryć taką pomyłkę.

O ile pierwszy powód jest przyczyną obiektywną, to staramy się tak prowadzić sprawy w naszym biurze detektywistycznym, aby powód drugi i trzeci nie występował. Dlatego właśnie taką uwagę przykładamy do rzetelnej wyceny zleceń detektywistycznych oraz naprawdę szczegółowego wywiadu wstępnego.

Więc jak to jest z tą rzeczywistą skutecznością biur detektywistycznych w Polsce? Pewnie tak, jak w innych dziedzinach. Jest różna, tak jak różne są agencje detektywistyczne i ich pracownicy. Nikt jednak nie mierzył nigdy i zapewne nigdy nie zmierzy efektywności działania różnych biur. Dlatego radzimy podchodzić ostrożnie do tego typu danych statystycznych prezentowanych przez różnych detektywów i wybierać agencję detektywistyczną na podstawie innych kryteriów.

< Powrót do bloga
 • Agencja detektywistyczna

 • Agencja Detektywistyczna integruje w ramach jednego dużego i nowoczesnego ogólnopolskiego biura detektywistycznego najlepszych detektywów z całego kraju. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko zapewnić szybki czas reakcji, ale także wysoki i wystandaryzowany poziom usług detektywistycznych oparty na kooperacji specjalistów z różnych dziedzin.

  Strona główna -> agencja detektywistyczna


 • Usługi detektywistyczne

 • Nasza Agencja Detektywistyczna swoim działaniem obejmuje cały kraj. Podejmujemy współpracę zarówno z osobami prywatnymi jak i przedsiębiorcami. Każde zlecenie to sto procent zaangażowania z naszej strony. Posiadamy doświadczenie operacyjne poza granicami kraju.

  Czytaj więcej -> usługi detektywistyczne


 • Biuro detektywistyczne

 • Nasze biuro detektywistyczne wchodzi w skład grupy biznesowej Niezależne Biuro Śledcze i działa w oparciu o wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nr RD-127/2016.

  Czytaj więcej -> biuro detektywistyczne