Detektyw i jego sprzęt detektywistyczny

Najważniejszym urządzeniem prywatnego detektywa jest jego głowa. Szczególnie teraz, gdy agencję detektywistyczną może założyć praktycznie każdy, to właśnie zdolności logicznego i analitycznego myślenia, wiązania faktów oraz kojarzenia zdarzeń, stanowi podstawowe źródło przewag konkurencyjnych w branży detektywistycznej.

Jednak zdolności ludzkiego umysłu są ograniczone (u jednych bardziej, u innych mniej). Dlatego nawet najlepszy detektyw musi posługiwać się w swojej codziennej pracy różnymi urządzeniami wspierającymi jego działanie. Dobry sprzęt detektywistyczny z rękach zdolnych i zaangażowanych pracowników dobrze zorganizowanego biura detektywistycznego ma kluczowy wpływ na efektywność, szybkość i skuteczność działania.

Niemal każda agencja detektywistyczna posiada teraz na swoim stanie różnej klasy sprzęt rejestrujący dźwięk i obraz w różnych miejscach i różnych warunkach (mikrokamery, wideorejestratory, mikrofony kierunkowe, mikrofony sejsmiczne, podsłuchy). Powszechne są geolokalizatory, proste wykrywacze podsłuchów czy noktowizory. Ostatnio popularność zdobywają drony, dzięki którym można prowadzić dyskretną i anonimowa obserwację z powietrza.

Profesjonalne usługi detektywistyczne wymagają najlepszego sprzętu do realizacji zadań

Dobry i niezawodny sprzęt detektywistyczny, szczególnie ten działający w trudnych warunkach i dostarczający wysokiej jakości materiału dowodowego, jest niestety drogi. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w cenniku usług detektywistycznych, jak i ofertach biur detektywistycznych. Samodzielnie działający detektywi rzadko bowiem są w stanie zakupić odpowiedniej klasy sprzęt, ponieważ będzie on raczej wykorzystywany przez nich sporadycznie, a tym samym nie będzie odpowiednio zarabiał na swoją amortyzację. Między innymi dlatego warto korzystać z większych biur detektywistycznych posiadających szersze i bogatsze zaplecze techniczne.

Agencja Detektywistyczna Detektyw jednak obok seryjnie wytwarzanego sprzętu detektywistycznego posiada także urządzenia i środki techniczne własnej produkcji lub wytworzone dla nas przez specjalistów na nasze specjalne zamówienie. Potrafimy zatem umieścić naszą elektronikę w niemal każdym przedmiocie codziennego użytku. Jesteśmy w stanie także spreparować produkowane seryjnie urządzenie pod potrzeby konkretnego Klienta i zlecenia.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt jest całkowicie bezużyteczny w rękach osób, które nie tylko nie potrafią wykorzystać w pełni jego technicznych możliwości, ale nawet nie mogą stworzyć optymalnego planu realizacji zlecenia detektywistycznego. Dlatego zachęcamy do nieulegania klasie wyposażenia biura detektywistycznego do czasu zapoznania się ze strategią jego wykorzystania oraz warunkami współpracy.

< Powrót do bloga
 • Agencja detektywistyczna

 • Agencja Detektywistyczna integruje w ramach jednego dużego i nowoczesnego ogólnopolskiego biura detektywistycznego najlepszych detektywów z całego kraju. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko zapewnić szybki czas reakcji, ale także wysoki i wystandaryzowany poziom usług detektywistycznych oparty na kooperacji specjalistów z różnych dziedzin.

  Strona główna -> agencja detektywistyczna


 • Usługi detektywistyczne

 • Nasza Agencja Detektywistyczna swoim działaniem obejmuje cały kraj. Podejmujemy współpracę zarówno z osobami prywatnymi jak i przedsiębiorcami. Każde zlecenie to sto procent zaangażowania z naszej strony. Posiadamy doświadczenie operacyjne poza granicami kraju.

  Czytaj więcej -> usługi detektywistyczne


 • Biuro detektywistyczne

 • Nasze biuro detektywistyczne wchodzi w skład grupy biznesowej Niezależne Biuro Śledcze i działa w oparciu o wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nr RD-127/2016.

  Czytaj więcej -> biuro detektywistyczne