Nielegalna inwigilacja

Jako prywatni detektywi coraz częściej spotykamy się z różnymi przejawami nielegalnej inwigilacji. Jej ofiarą padają nie tylko osoby prywatne, ale nierzadko także przedsiębiorstwa.

Cele osób wykorzystujących nielegalne urządzenia szpiegowskie bywają naprawdę bardzo zróżnicowane. Najczęściej chodzi o nielegalne pozyskanie informacji gospodarczej, co ma pomóc sprawcy uzyskać w mało uczciwy sposób przewagę konkurencyjną lub poznać tajemnice operacyjne innych podmiotów gospodarczych.

Czasem powodem inwigilacji jest chęć pozyskania informacji o życiu osobistym lub nawet intymnym osoby podsłuchiwanej. Tak zdobyta wiedza może być potem użyta w celu szantażu lub kompromitacji podsłuchiwanego. Niejednokrotnie w tego typu operacje zaangażowane są media lub osoby, od których media nabywają określone materiały.

Nie trzeba wcale pamiętać o aferze Watergate, aby wyobrazić sobie, że doskonałym obiektem nielegalnej inwigilacji mogą być politycy. Znajduje to tym samym odzwierciedlenie w zleceniach, jakie ze strony partii coraz częściej otrzymują biura detektywistyczne w Polsce.

Zabezpieczenie przed nielegalną inwigilacją

Warto zatem w określonych przypadkach podejmować działania mające na celu zabezpieczenie się przed nielegalną inwigilacją. Najprostszym sposobem jest stosowanie zasady ograniczonego zaufania i tym samym ograniczanie możliwości instalacji urządzeń szpiegowskich w pomieszczeniach lub pojazdach przez osoby, których nie darzymy stuprocentowym zaufaniem. Można też skorzystać z pomocy prywatnego detektywa, który może przeprowadzić czynności obejmujące wykrywanie podsłuchów oraz innego sprzętu technicznego. Niezależnie od tego wyjątkowo ważne rozmowy obejmujące przekazywanie sobie bardzo wartościowych lub wyjątkowo wrażliwych informacji warto przeprowadzać w miejscach, gdzie ryzyko przechwycenia takich danych przez osoby niepowołane jest najmniejsze.

Zarazem wszelkie ujawnione próby nielegalnej inwigilacji należy bezwzględnie zgłaszać organom ścigania. Można też skorzystać z usług agencji detektywistycznej w celu ujawnienia osoby odpowiedzialnej za nielegalne użytkowanie środków technicznych oraz oszacowania strat tym spowodowanych.

< Powrót do bloga
 • Agencja detektywistyczna

 • Agencja Detektywistyczna integruje w ramach jednego dużego i nowoczesnego ogólnopolskiego biura detektywistycznego najlepszych detektywów z całego kraju. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko zapewnić szybki czas reakcji, ale także wysoki i wystandaryzowany poziom usług detektywistycznych oparty na kooperacji specjalistów z różnych dziedzin.

  Strona główna -> agencja detektywistyczna


 • Usługi detektywistyczne

 • Nasza Agencja Detektywistyczna swoim działaniem obejmuje cały kraj. Podejmujemy współpracę zarówno z osobami prywatnymi jak i przedsiębiorcami. Każde zlecenie to sto procent zaangażowania z naszej strony. Posiadamy doświadczenie operacyjne poza granicami kraju.

  Czytaj więcej -> usługi detektywistyczne


 • Biuro detektywistyczne

 • Nasze biuro detektywistyczne wchodzi w skład grupy biznesowej Niezależne Biuro Śledcze i działa w oparciu o wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nr RD-127/2016.

  Czytaj więcej -> biuro detektywistyczne